Hirdetés
. Hirdetés

Megugorhat az okoszebrák száma Magyarországon

|

Nemzetközi piacokon sem találni hasonló rendszert.

Hirdetés

Az okoszebra rendszer magyarországi kifejlesztője, a Pearl Enterprises Kft. a múlt héten adta át az ország 250. okoszebráját, és a tavalyi 60-65 után idén további 80-100, a járókelők és autósok biztonságát javító gyalogosátkelőhely létrehozását tervezi.

A SafeCross okoszebra működése egyszerű: az út két szélén elhelyezett érzékelők és az útburkolatba helyezett nagy fényerejű LED prizmák villogó jelzéssel hívják fel az autósok figyelmét, mielőtt gyalogos lép a zebrára.

Az alaptevékenységében naperőművek építésével foglalkozó Pearl Entreprises Kft. 2016-ban, saját szabadalom alapján lépett be erre a piacra és telepítette az ország első okoszebráját Debrecenben. Azóta külön divízió foglalkozik a cégen belül a technológia tervezésével, a rendszer kiépítésével és működtetésével.

Az indulás óta a projektre több tízmillió forintot költöttek már, de a nemzetközi színtéren sem ismernek hasonló rendszert üzemeltető társaságot.

Hirdetés

Az elmúlt évek adatai azt bizonyítják, hogy az okoszebrák használatával drasztikusan csökkenthető a balesetek száma, és megnövekedett az autósok "megállási hajlandósága is", a korábbi 55-60 százalékról 75-85 százalékra.

A kiépítés költsége a helyszíntől és az útszakasz hosszától függően bruttó 4,0-4,8 millió forint körül mozog. A rendszer viszonylag gyorsan telepíthető, és alacsony költséggel és meghibásodási aránnyal működtethető.

A technológia az okosváros (Smart City) koncepcióba is könnyen beilleszthető, mivel alkalmazásával számos adat nyerhető ki a gyalogos és járműforgalomról, amelyek a városfejlesztési stratégiában információkkal segíthetik a döntéshozókat. Ezekről itt írtunk részletesebben >>>

A fejlesztéssel a román piacon már megjelentek és a terveik között szerepel még Németország és Szlovákia.

A közlekedésbiztonsági divízió aránya a vállalat éves árbevételének mintegy 15-20 százalékát adja, és részesedése folyamatosan emelkedik. A részleg éves növekedési üteme a tavalyi 15 százalék után idén 30-40 százalékra emelkedhet.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.